REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

Tego jeszcze nie było! Kilkunastu mieszkańców Nowej Rudy zebrało się i chce, aby przy okazji wyborów samorządowych przeprowadzić referendum, w którym mieszkańcy opowiedzieliby się czy chcą, aby Straż Miejska nadal istniała. - To są podstawowe prawa demokracji. Skoro cały czas mówi się, że straż miejska ma służyć społeczeństwu, to społeczeństwo ma prawo się wypowiedzieć, czy tego chce - przekonuje Andrzej Wyka, emerytowany nauczyciel. - Gdyby mieszkańcy opowiedzieli się za, to straż miałaby mandat społeczny do prowadzenia dalszej działalności - dodaje.
Ogólnie niezadowoleni

Reklama

Remont drogi z Woliborza do Dzikowca rozpoczęty. Nastąpiło to jednak nie kilka tygodni temu, jak zapowiadali to samorządowcy, ale dopiero w poniedziałek, 14 lipca. W tym dniu drogowcy całkowicie zamknęli drogę i zerwali pozostałości po starej nawierzchni. Jak zapewnia Stanisław Sijka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, co prawda kierowcy odczują utrudnienia, ale tylko przez najbliższe dwa tygodnie. W tym czasie będą musieli korzystać z objazdu wytyczonego okrężną drogą.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr 895.

Kolejny sukces kryminalnych z noworudzkiego komisariatu policji w walce z dilerami narkotykowymi. Tym razem funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 20-latka. To właśnie przy nim odnaleźli marihuanę, z której można byłoby przygotować blisko 45 porcji narkotyków. Do zatrzymania nastolatka doszło w centrum Nowej Rudy . - 20-latek stał na ulicy i rozglądał się. Jego zachowanie było nerwowe stąd policjanci zdecydowali o jego rewizji - ujawnia okoliczności zatrzymania Wioletta Martuszewska.

Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego oraz Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei podpisali drogowe wnioski projektowe w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Czechy - Polska 2014-2020. Zgodnie z podpisanymi 10 lipca umowami, nasi samorządowcy chcą wspólnie z władzami Pardubic, Liberca i Ołomuńca remontować drogi na pograniczu. Dzięki wspólnym, polsko-czeskim projektom, zmodernizowana zostanie sieć dróg regionalnych w pasie Sudetów, po obu stronach granicy. Polsko-czeskie inwestycje mają poprawić dostępność turystyczną całego regionu, m.

To już prawdziwa plaga! W Świerkach i okolicznych miejscowościach niemal co miesiąc ujawniane są kolejne kradzieże kabli telekomunikacyjnych. Do kolejnych doszło kilka dni temu. Tym razem 43-latek zatrzymany niedawno przez noworudzkich policjantów w maju i czerwcu regularnie odkopywał kable z nieczynnej linii telekomunikacyjnej w Świerkach. - Mężczyzna wyciął kilkadziesiąt metrów kabla z linii telekomunikacyjnej, a następnie opalił go i sprzedał w punkcie skupu złomu - ujawnia okoliczności sprawy Wioletta Martuszewska z powiatowych struktur policji.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.