Paweł Golak, redaktor naczelny "Gazety Noworudzkiej" pozwany przez Komitet Wyborczy "W Imię Honoru" wystawiający kandydatów na burmistrza Radkowa oraz radnych miasta i gminy Radków. Przedstawiciele KWW żądali od Golaka nakazania opublikowania poprawnej listy kandydatów, a także zapłaty odszkodowania w wysokości w sumie 20 tys. zł.

Więcej w najnowszym wydaniu ,,Gazety Noworudzkiej" nr 910.

To już pewne! W 2015 r. mieszkańcy Wambierzyc zyskają nowy chodnik. Będzie miał ok. 786 m długości. Budowa chodnika będzie kosztować prawie pół miliona złotych. Połowę tych pieniędzy przekażą radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Pozostałą kwotę dołożą radkowscy samorządowcy. Na razie nie wiadomo, kto będzie wykonawcą prac. Pewne jest jednak, że ogłaszaniem przetargów i nadzorem nad pracami będą się zajmować urzędnicy z Radkowa.

Reklama

To już pewne! Dominik Duka, Prymas Czech przyjedzie w poniedziałek, 3 listopada do Wambierzyc. Punktualnie o godz. 17.00 w bazylice podczas nabożeństwa ofiaruje wiernych diecezji praskiej pod opiekę Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Wcześniej Prymas Czech w Kłodzku odprawi mszę świętą z okazji 650-rocznicy śmierci Arnosta z Pardubic oraz odbierze nagrodę za wybitne osiągnięcia na rzecz porozumienia i współpracy międzynarodowej "Bądźmy Rodziną", która jest przyznawana przez organizatorów Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Krzysztof Kaźmierczak, mieszkaniec dzielnicy Słupiec, a jednocześnie twórca portalu internetowego dziurlandia.pl napisał kolejny list do "Gazety Noworudzkiej". Tym razem pisze w nim o długo oczekiwanej przebudowie ulicy Bożkowskiej. Przeczytaj, co sądzi na temat prowadzonych obecnie prac drogowych

Za nami dziewiąta seria spotkań B-klasy. W dalszym ciągu na pierwszym miejscu w lidze znajduje się Kalenica Jugów z dorobkiem 23 punktów. Tuż za nią plasuje się Huragan Bożków, który do lidera traci jedno oczko. Obie drużyny spotkały się ze sobą w niedzielę, 19 października. W spotkaniu rozegranym na stadionie w Bożkowie padł remis 2:2. Pomimo że Huragan dwukrotnie wychodził na prowadzenie, to podopieczni Andrzeja Sokola za każdym razem potrafili doprowadzić do remisu. Bramki w tym derbowym spotkaniu dla podopiecznych Piotra Guji strzelali Ptaszkiewicz i Kowalczyk.

Znany jest z wielu inicjatyw o charakterze socjalnym

Najnowsze ogłoszenia:

horizons 30 Październik, 15:00
horizons 30 Październik, 14:59

W sobotę, 18 października w hali sportowej w Ścinawce Śr. odbył się ostatni VIII turniej szachowy Grand Prix Ziemi Kłodzkiej. Impreza była organizowana w ramach I Edycji Turniejów Szachowych GRAN D PRIX Ziemi Kłodzkiej od stycznia do października 2014r. W ostatnich zawodach wzięło udział 59 zawodników. Ogółem sklasyfikowanych było 165 szachistów, którzy przynajmniej raz zaprezentowali się w zawodach GRAN D PRIX. Organizatorem wszystkich zawodów był klub szachowy UKS GIECEK Radków oraz gmina Radków. Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Szydełko.

W niedzielę, 26 października KS Piast ZPAS Nowa Ruda rozegrał dwunaste spotkanie w tym sezonie ligi okręgowej. Tym razem w meczu wyjazdowym podopieczni Karola Ulatowskiego zmierzyli się z LKS Bystrzycą Górną. Było to najciekawsze wydarzenie piłkarskie, które miało miejsce w ubiegły weekend, gdyż doszło do spotkania pomiędzy drugim, a trzecim zespołem ligi. W pierwszej połowie spotkania gra toczyła się w środku pola. Noworudzcy piłkarze od samego początku meczu osiągnęli optyczną przewagę. Pomimo tego w pierwszej fazie spotkania nie zdołali skutecznie zagrozić bramce przeciwnika. W 5 min.

Za nami czternasta edycja Międzynarodowego Przeglądu Chórów Pogranicza Polsko-Czeskiego. W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 10 chórów, w tym dwa świetne chóry czeskie St'ěnavan z Broumova oraz Hlas z Novej Paki. W tym roku impreza odbyła się w niedzielę, 12 października w Pieszychach. Rozpoczeła się od przesłuchań w obecności dwóch wybitnych ekspertów od śpiewu chóralnego, którzy udzielali też dyrygentom konsultacji metodycznych i repertuarowych.

Jest Pan od wielu lat organizatorem różnorodnych wydarzeń społecznokulturalnych na terenie pogranicza polsko-czeskiego. Mieszka Pan od urodzenia, niedaleko granicy, bo w Nowej Rudzie. Czy może Pan zdradzić jak wyglądały minione wakacje i gdzie prowadziły drogi letnich podróży?

  • 01-10-2014
  • |

BOK Kłodzko w nowej lokalizacji - PGNiG Obrót Detaliczny usprawnia obsługę Klientów

BOK Kłodzko w nowej lokalizacji - PGNiG Obrót Detaliczny usprawnia obsługę Klientów

Podnosząc standard obsługi handlowej Spółka PGNiG Obrót Detaliczny otworzyła nowe Biuro Obsługi Klienta w Kłodzku przy ul. Objazdowej 11. Nowa siedziba zastąpiła dotychczasowe Biuro Obsługi Klienta przy ul. Fabrycznej 1.
Przeniesienie Biura Obsługi Klientów na ul. Objazdową 11 skutkuje podniesieniem efektywności oraz jakości bezpośredniej obsługi handlowej. Konsumenci będą obsługiwani
w klimatyzowanej przestrzeni biurowej, w komfortowych warunkach.

Nowa placówka jest w stanie obsłużyć większą od dotychczasowej liczbę Klientów przy zachowaniu najwyższych standardów. Wnętrze charakteryzuje się otwartą przestrzenią, funkcjonalnym rozmieszczeniem stanowisk obsługi oraz oferuje dodatkowe udogodnienia, między innymi kącik rekreacyjny dla dzieci.

Nowe Biuro Obsługi Klienta zapewnia kompleksową obsługę obecnych oraz potencjalnych Klientów w zakresie dostarczania paliwa gazowego i energii elektrycznej, kwestii rozliczeń czy płatności. Pracownicy służą również pomocą wszystkim chętnym w uzyskaniu dostępu do elektronicznego Biura Obsługi Klienta eBOK, umożliwiającego załatwienie dużej części bieżących spraw z zakresu obsługi klienta wygodnie i komfortowo, 24 godziny na dobę, bez konieczności wychodzenia z domu.

Nowe Biuro Obsługi Klienta zawiera również szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych, łatwy podjazd, szerokie drzwi wejściowe oraz przyległy parking. Klienci z pewnością docenią też lepszą pod względem komunikacyjnym lokalizację, w pobliżu dużego centrum handlowego.

Biuro Obsługi Klienta w Kłodzku pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00
świadcząc obsługę wszystkich Klientów z terenu Kotliny Kłodzkiej oraz całego Dolnego Śląska.

Serdecznie zapraszamy!