REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

W sobotę 20 września, o godz. 18:00 w sali widowiskowej "Sarny" odbędzie się Święto Wsi. Wystąpią Katarzynki i Folkowe Babki, a gwiazdą wieczoru będzie "Beat Boys". Ponadto tańce do białego rana i wiele przygotowanych pyszności na stołach.

W sobotę (13 września) w Ścinawce Średniej mężczyzna wykorzystał nieobecność właściciela, i to, że zostawił on w stacyjce kluczyki. 29-latek wsiadł do auta i odjechał nim zabierając po drodze kolegę. Ich przejażdżka nie trwała jednak długo, ponieważ wjechali do przydrożnego rowu uszkadzając samochód. Po tym zdarzeniu mężczyźni szybko się oddalili. Policjanci ustalili, że sprawcą jest mieszkaniec gminy Nowa Ruda oraz, że nie posiadał on prawa jazdy. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnionego przestępstwa oraz przyznał się do winy.

Reklama

20 września o godz. 10:00 rozpocznie się turniej szachowy na hali sportowej w Ścinawce Średniej (ul. Sikorskiego 34 B)

Zobacz widoki z Góry Wszystkich Świętych
Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia autorstwa Martyny Wezner prezentujące trasę na Górę Wszystkich Świętych.

Radni z Ludwikowic Kł. przez wiele tygodni zastanawiali się, co ma stanąć na rondzie. Jedno było pewne - to miało być coś niecodziennego. I będzie! Jak ustalili dziennikarze „Gazety Noworudzkiej” wójt Sławomir Karwowski porozumiał się z noworudzkim kamieniarzem Dariuszem Paterkiem, który wykona korzeń z czerwonego piaskowca. - Rondo będzie jednym z nielicznych miejsc na obwodnicy, gdzie kierowcy będą zwalniać.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 903.

To bulwersuje! Do 18 września powinien zakończyć się remont 480-metrowego odcinka polnej drogi przebiegającej nad os. Waryńskiego (tzw. Złodziejówką) w dzielnicy Słupiec i prowadzącą w kierunku ul. Kołowej. Trwający od wielu tygodni remont wzbudza sporo kontrowersji nie tylko wśród części mieszkańców. Potrzeby wykonania tych prac nie rozumie nawet radny Michał Prokopczak. - Nie rozumiem po co robi się drogę w szczerym polu. W dodatku nie całą, a jedynie jej fragment - grzmi oburzony rajca. - To dosłownie, tak jak za komuny, bo wyrwy są przed remontowanym odcinkiem i po nim.

Najnowsze ogłoszenia:

Zlot odbędzie się w miejscowości Radków w terminie 24-29 września 2014 r. Organizowany jest po raz kolejny wspólnie z Caravan Club Pardubice z Czech jako czesko-polski zlot z udziałem załóg z innych krajów, tuż obok Parku Narodowego Gór Stołowych i Broumovskich Sten w Czechach.

Zobacz zdjęcia z Zawodów Ratownictwa Górskiego
Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia autorstwa Przemysława Ziemackiego.

Zakończono prace związane z odbudową drogi powiatowej nr 3312D Wolibórz-Dzikowiec. Zadanie współfinansowane z budżetu powiatu kłodzkiego, budżetu Gminy Nowa Ruda i budżetu Państwa obejmowało wzmocnienie konstrukcji jezdni, naprawę odwodnienia korpusu drogowego i wykonanie nowej, bitumicznej nawierzchni jezdni. Na to zadanie władze Powiatu Kłodzkiego uzyskały dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadań związanych z odbudową obiektów zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych w wysokości 80 proc. całej kwoty.

W meczu 2 kolejki damski ZPAS Piast Nowa Ruda zmierzył się ze Stalą Świdnicą. Obie drużyny nie najlepiej rozpoczęły sezon. Piast doznał klęski 1:10 w Bielawie. Natomiast Stal zremisowała bezbramkowo ze słabiutkim Gromem Udanin. Faworytem sobotniego (6 września) spotkania był noworudzki Piast, jednak beniaminek ze Świdnicy w obiekcie sportowym w dzielnicy Słupiec radził sobie bardzo dobrze. W 7 minucie rywalki wykonywały rzut rożny, a nie pilnowana Aleksandra Bizoń z bliska pokonała naszą bramkarkę. Dla Stali był to pierwszy historyczny gol.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.