REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

24 września Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach akcji „Tydzień Zakazanych Książek”, gościła uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem Panią Stanisławą Truchły. Tydzień Zakazanych Książek, to akcja, która ma zainteresować czytelników i uświadomić im, że w historii istniało bardzo wiele sytuacji, w których wolność słowa była ograniczona. W czytelni została zaprezentowana wystawa książek i materiały informujące o akcji.

Czwarta edycja zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking” przyciągnęła na start 51 zawodników i zawodniczek. Zgodnie z zapowiedziami, tym razem była to impreza towarzysząca Półmaratonowi Sowiogórskiemu, w którym na starcie pojawiło się 148 sportowców. Sobotni poranek (27.09) początkowo nie był łaskawy dla organizatorów i zawodników, ponieważ spore opady deszczu i silny wiatr nie zapowiadały przyjemnej zabawy.

Reklama

Sezon wędkarski tegorocznej edycji zakończony Zawodami Wędkarskimi o Puchar Prezesa Koła „Sum" na akwenie w Dzikowcu.
Ta plenerowa rywalizacja odbyła się w dniu 28 września 2014r.

Zobacz Górę Św. Anny. Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia Mirosława Wzientka prezentujące dawne oblicze Góry Św. Anny

Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wielki 3 września (piątek) wybrał się na wycieczkę turystyczną, żeby podziwiać skalne grzyby. Turyści podziwiali tylko bliskie formacje skalne ponieważ widoczność utrudniała im gęsta mgła. Pomimo niedogodności atmosferycznych uczestnikom rajdu dopisywał humor i pokonali oni najdłuższy szlak czyli Praskim Traktem. Planowane przy ognisku zakończenie spaceru, odbyło się niestety bez ogniska ponieważ wszystko było mokre.

Od 12 do 17 października w naszej parafii będą trwały Dni Słupieckie ze Świętym Janem Pawłem II. Plan jest następujący:

Najnowsze ogłoszenia:

Małgorzata Biały 01 Październik, 22:13
wez strone 01 Październik, 11:34
Tamir Sp. z o.o. 01 Październik, 7:50
Bartosz Lisowski 30 Wrzesień, 21:09
Marcin 30 Wrzesień, 18:49
Słupiec 30 Wrzesień, 18:12

W sobotę (11 październik), o godz. 12:00 odbędzie się mecz piłki nożnej. Rywalizowały będą ze sobą drużyny polskich pisarzy vs drużyna Karola Maliszewskiego na boisku sportowym przy Gimnazjum nr. 1 im. Zjednoczonej Europy. Zaś po meczu uczestnicy spotkają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie.

Również udany turniej zanotowały siatkarki w kat. A. Podopieczne Natalii Rosiak zajęły drugie miejsce w swojej grupie, co zapewniło im walkę o trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Zawodniczki z Nowej Rudy wykorzystały swoją szansę i wygrały z Lubinem 3:1. Nieco słabiej zaprezentowały się siatkarki w kat. B, które zakończyły igrzyska na przedostatnim miejscu w swojej kategorii w ogólnej klasyfikacji. Kolejne zmagania naszych drużyn będzie można zobaczyć w kwietniu na Inspektorowanych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą się w Pieszycach.

W niedzielę, 21 września doszło do spotkania derbowego gminy Nowa Ruda. Do Bożkowa przyjechał zespół z Woliborza. Przed tym spotkaniem obie drużyny zgromadziły po dziewięć punktów, dlatego też ciężko było wytypować zdecydowanego faworyta. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak w dogodnej sytuacji zawodnik z Woliborza oddał strzał obok słupka bramki Sawickiego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 9 min. po kontrze i błędzie bramkarza gości, zawodnik z Bożkowa powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

W niedzielę, 21 września doszło do spotkania derbowego gminy Nowa Ruda. Do Bożkowa przyjechał zespół z Woliborza. Przed tym spotkaniem obie drużyny zgromadziły po dziewięć punktów, dlatego też ciężko było wytypować zdecydowanego faworyta. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak w dogodnej sytuacji zawodnik z Woliborza oddał strzał obok słupka bramki Sawickiego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 9 min. po kontrze i błędzie bramkarza gości, zawodnik z Bożkowa powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.