REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

Kupcy grożą noworudzkim samorządowcom. Żądają od nich natychmiastowego wstrzymania prac związanych ze sprzedażą terenów w dzielnicy Drogosław przy obwodnicy, na których już za kilka miesięcy może powstać olbrzymi supermarket. - Kontynuowanie postępowania prowadzącego do sprzedaży tego terenu może narazić budżet miasta na kilkumilionowe straty - alarmują kupcy. Wielomilionową karę mógłby zażądać nabywca tego terenu jeżeli władze miasta faktycznie zdecydują się sprzedać teren, a Wojewódzki Sąd Administracyjny przyzna rację noworudzkim przedsiębiorcom.

Kolejny mieszkaniec dzielnicy Słupiec odebrał sobie życie. Tym razem na ten desperacki krok zdecydował się 36-latek. Jego śmierć w poniedziałek, 14 września wstrząsnęła mieszkańcami dzielnicy Słupiec, w której mieszkał. - Rodzina powiadomiła policję i pogotowie ratunkowe o odnalezieniu zwłok 36- latka - ujawnia kulisy sprawy Wioletta Martuszewska. - Na miejsce przyjechali policjanci, wezwaliśmy także prokuratora, który wykluczył działanie osób trzecich - dodaje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Motywy tego desperackiego kroku nadal nie są znane.

Reklama

Zobacz dawne Domy Tkaczy
Co dziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia kolekcjonerskie Mirosława Wzientka prezentujące Domy Tkaczy z dawnych lat.

Zobacz Kościół św. Mikołaja.
Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia autorstwa Mirosława Wzientka prezentującego wizerunek noworudzkiego kościoła.

Zgłoszenia do konkursu Dolnośląski Gryf Gospodarczy można składać do 20 września. Chcąc wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę internetową www.gryfy. pl, wypełnić ankietę i wysłać ją pocztą tradycyjną na adres ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43, 50-059 Wrocław do 20 września 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego), pocztą elektroniczną na: gryfy@zig.pl. Konkurs jest bezpłatny. Gryfy zostaną przyznane w 8 kategoriach. O statuetki mogą powalczyć zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządowcy.

Zacznijmy od takiego może dziwnego mogłoby się wydawać pytania - kim Pan jest?

Najnowsze ogłoszenia:

Za nami czwarta kolejka B-klasy. Słowianin przegrał swój pierwszy mecz. Lepszy od dotychczasowego lidera okazał się Zamek Trzebieszowice wygrywając 5:4 w Woliborzu. W Jugowie Kalenica nie miała żadnych problemów z Lechią Ołdrzychowice wygrywając 3:0. Natomiast WLKS Wambierzyce zremisowały z Kudową 2:2. LKS Bierkowice rozgromili drużynę z Niwy 5:0, a ATS Wojbórz na własnym stadionie pokonał Stary Waliszów 2:0. Bez oczekiwanego remisu Trzecie zwycięstwo z rzędu odnotował Huragan. Tym razem zawodnicy z Bożkowa udali się do Tłumaczowa, gdzie podejmowali tamtejszą Granicę.

Jeszcze kilka dni temu zwały błota zalegały na odcinku drogi wojewódzkiej przebiegającym przez Przełęcz Woliborską, po tym jak we wtorek, 9 września doszło do intensywnej ulewy. - Trudno przejechać przez przełęcz. Sytuację pogarsza fakt, że w pobliżu tego miejsca jest transportowane drewno. Niestety firmy, które zajmują się ich przewozem nie dbają o porządek na drodze, dlatego zostawiają zwały ziemi. Utrudnia to ruch samochodowy oraz pogarsza bezpieczeństwo - alarmował Piotr Kusiak, który bardzo często podróżuje tą trasą.

Gmina Nowa Ruda chce wyjść do turystów i to dosłownie. Wójt Sławomir Karwowski w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Noworudzkiej" zapowiada, że na terenie gminy mają powstać cztery punkty informacji turystycznej. Otwarcie pierwszego z nich już w październiku. Zostanie uruchomiony w byłym kiosku na tzw. rondzie w Jugowie. Uruchomie IT w tym miejscu pochłonie ok. 60 tys. zł, ale 30 tys. zł samorządowcy pozyskali na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W lipcu i sierpniu Grupa Wałbrzysko- Kłodzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadziła 51 działań ratowniczych. Rannych w wypadkach w górach, w tym okresie, zostało 36 osób. Dziewięciu osobom goprowcy pomagali z powodu zachorowań. Lwią część działań, bo aż 4 9 , zrealizowali ratownicy bazujący w powiecie kłodzkim. W obrębie samego powiatu zagrożenia rozłożyły się równomiernie.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.