reklama

Nowa Ruda. Pochodzi ze Słupca i sprząta kosmos

Opublikowano:
Autor:

Nowa Ruda. Pochodzi ze Słupca i sprząta kosmos - Zdjęcie główne

Krzysztof Marek Ścibiorek w pracy

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ma 43 lata i pochodzi ze Słupca. Krzysztof Marek Ścibiorek od lat mieszka w Anglii. Pracował m.in. dla Uniwersytetu Oksfordzkiego. A teraz działa w międzynarodowym projekcie, który ma na celu posprzątanie kosmicznych śmieci.
reklama

Jestem informatykiem, a zacząłem swoją zabawę z komputerami od 11 roku życia - mówi nam Krzysztof Ścibiorek. Zacząłem edukację w średniej szkole technicznej w Nowej Rudzie, następnie studium politechniczne i Politechnika Wrocławska na kierunku inżynieria systemów informatycznych - opowiada.

Zaczynał w fabryce

W 2006 r. wyjechał za chlebem do Wielkiej Brytanii. Tam przez kilka lat pracował m.in. na produkcji dla firmy BMW.

Praca na linii produkcyjnej nie jest przyjemna, ale musiałem to robić, zanim nie nauczyłem się wystarczająco języka. Zawsze kochałem języki obce, ale to, czego nas uczą w szkole, to zupełnie co innego niż to, co jest potrzebne, żeby się swobodnie komunikować. Jestem osobą bardzo niecierpliwą, a praca na produkcji nauczyła mnie systematyczności
- mówi.

Wkrótce Krzysztof Ścibiorek zaczął pracować na kontraktach dla różnych firm, start-upów. Jego umowy trwały pół roku, rok, półtora, dwa lata.

Nabyłem w krótkim czasie ogrom doświadczenia zawodowego - mówi Krzysztof Ścibiorek, który przyznaje, że jest "świrem", jeśli chodzi o najnowsze technologie. Powinniśmy zajmować się tym, co kochamy, a nie przepracujemy ani jednego dnia - dodaje cytując znaną maksymę.

Kosmiczna korporacja

W końcu, 14 miesięcy temu, słupczanin trafił do Astroscale. To prywatna firma zajmująca się rozwiązywaniem problemu kosmicznych śmieci i zapewnianiem czystszego środowiska kosmicznego. Firma została założona w 2013 r. przez japońskiego przedsiębiorcę Nobu Okadę i ma swoje siedziby w Tokio, Singapurze, Wielkiej Brytanii, USA i Izraelu.

Głównym celem Astroscale jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii oraz rozwiązań operacyjnych, które przyczynią się do usunięcia i ograniczenia kosmicznych śmieci. Firma skupia się na dwóch głównych obszarach działań: usuwaniu istniejących już odpadków kosmicznych oraz zapobieganiu powstawaniu nowych śmieci.

Nasza firma ciągle się rozwija i zatrudnia specjalistów z wielu krajów. Każdy kraj, każda osoba, wnosi do firmy coś nowego. Takiego podejścia brakuje nam w Polsce. Mamy burze mózgów z kolegami z Japonii i innych krajów, to jest bardzo inspirujące
- mówi Ścibiorek.

Krzysztof Ścibiorek zajmuje się tworzeniem procesów i procedur, m.in. dla zakupu i wdrażania sprzętów. Jest zauroczony pracą w firmie Astroscale.

Wdrożyliśmy nowy sposób pracy: 9 dni na 2 tygodnie, co oznacza, że co drugi piątek mamy wolny - opowiada Ścibiorek. Ale przyznaje, że nie pracuje przysłowiowych ośmiu godzin dziennie, bo kocha swoją pracę i jest w stanie poświęcić jej więcej czasu.

To też sprawia, że tak rzadko przyjeżdża do Nowej Rudy.

Nieczęsto nas odwiedza

Jak znajduję czas, to odwiedzam rodzinne strony, ale to jest niestety mniej więcej raz na 3 lata - stwierdza.

43-latek pracuje teraz na stanowisku IT Infrastrucure Support Engineer, co można by przetłumaczyć jako "inżynier wsparcia infrastruktury informatycznej". Musimy się przesuwać z życia na jednej planecie na inne - zauważa.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama