REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

Ta sprawa w ostatnich miesiącach rozpalała do czerwoności wielu mieszkańców Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych miejscowości. Po tym, jak Gazeta Noworudzka na początku roku ujawniła, że agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą działania w gminie miejskiej Nowa Ruda, kilka tygodni później Centrum Turystyczno-Sportowe zażądało opublikowania przez Pawła Golaka sprostowania, a przede wszystkim zapłaty 20 tys. zł. Gdy Golak powiedział, że nie da się zastraszyć, CTS skierowało sprawę do sądu. W piątek, 1 sierpnia odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Świdnicy.

60 lat temu, gdy zaczynała Pani swoją pracę jako lekarz, myślała Pani, że będzie to trwało tak długo?

Reklama

- Racjonalizacja wydatków na administrację w powiecie kłodzkim rozpoczęła się w 2007 r. W 2004 powiat kłodzki w rankingu Wspólnoty zajmował odległe 121 miejsce, ale już 2007 wskoczył na 55. Obecna pozycja w rankingu, to efekt działań władz powiatu, ale także wynik dużego wysiłku pracowników, którzy przy mniejszym zatrudnieniu, wykonują dużo więcej zadań - ocenia Mirosława Boduch, sekretarz Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Wspólnota, pismo zajmujące się sprawami samorządów, porównało wydatki na administrację w 2013 r. w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Do końca września na terenie Nowej Rudy powstaną dwa nowe place zabaw. Pierwszy zostanie wybudowany na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w dzielnicy Słupiec. Koszty jego wyposażenia (28,6 tys. zł) pokryje „Fundacja Muszkieterów” związana z właścicielami supermarketów Bricomarche i Intermarche. - Dzieci będą mogły się tam bawić na konikach, huśtawkach, w domku ze zjeżdżalnią oraz w piaskownicy- zapowiada Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Nawierzchnią placu w połowie będzie piasek, a w drugiej połowie trawa - dodaje. Plac powstanie w okolicy tzw.

Nadal głośno o pomyśle likwidacji Straży Miejskiej w Nowej Rudzie. Emerytowany nauczyciel Andrzej Wyka i inni mieszkańcy mają nadzieję, że referendum uda się zorganizować wraz z listopadowymi wyborami samorządowymi. Dwa tygodnie temu (środa, 30 lipca) podczas sesji rady miejskiej inicjatorzy referendum złożyli pismo w tej sprawie. Noworudzcy rajcy nie czekali zbyt długo z odpowiedzią na wniosek mieszkańców. Jednak jeszcze przed jej udzieleniem było wiadomo, co będzie się w niej znajdowało.

W marcu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ogłosił upadłość Zakładów Przemysłu Odzieżowego „Nowa Ruda”. Po 16 miesiącach od tej decyzji po zakładzie zatrudniającym jeszcze kilka lat temu setki pracowników i szyjących mundury dla listonoszy, żołnierzy, pracowników izby celnej praktycznie nic już nie pozostało. Syndykowi Karolowi Młotowi nie udało się sprzedać zakładu w całości, dlatego sprzedawał jego majątek kawałkami. Już w ubiegłym roku budynek przy ul.

Najnowsze ogłoszenia:

01 Wrzesień, 0:00
01 Wrzesień, 0:00
30 Sierpień, 0:00

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Grupą Muszkieterów Intermarche i Bricomarche organizuje VII akcję "Zbieramy krew dla Polski". - Kłodzki oddział PCK zbiórkę zorganizuje nie tylko w Nowej Rudzie pod supermarketem Intermarche i Bricomarche (ul. Kłodzkiej 14a), ale również w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Strażacka 14) - informuje Andrzej Kacik, sekretarz Oddziału Rejonowego PCK w Kłodzku. - Krew będzie można oddać w obu tych miejscach sobotę, 23 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 14.00 - dodaje.

Monika Paluchowska opiekuje się grobem na tzw. nowym cmentarzu w dzielnicy Słupiec. Średnio dwa razy w tygodniu przychodzi na grób nie tylko, aby się pomodlić, ale także chcąc zrobić porządek. - Niestety nie jest to łatwe. W wiadrach muszę nosić wodę ze starego cmentarza, bo na nowym nie ma ujęcia - żali się Monika Paluchowska, która chodzi na grób swojej babci. Brak ujęcia wody doskwiera nie tylko pani Monika, ale też kilku innym mieszkańcom odwiedzającym cmentarz. Niestety nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach należących do władz Nowej Rudy. - Obecnie jest w nich łącznie 7 wolnych miejsc - potwierdza nasze informacje Krzysztof Czajka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie . W sumie pod opieką miejskich przedszkoli może znajdować się nawet setka dzieci. Najwięcej, bo 75 miejsc jest w Przedszkolu nr 1 przy ul. Kolejowej w centrum miasta. Najmniej, bo zaledwie 25 miejsc w Przedszkolu nr 2 (tzw. "Mini") na os. XXX-lecia w dzielnicy Słupiec. Niestety od września nic nie zmieni się w czasie pracy tych placówek.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.