REKLAMA

Skandal! Nadawcy najpopularniejszych polskich stacji telewizyjnych nie są zainteresowani, aby mieszkańcy centrum Nowej Rudy oglądali ich programy korzystając z nadajnika na Górze Św. Anny

Na szczęście obyło się bez ofiar

Reklama

Za nami kolejny weekend tanecznych zmagań. Tym razem zawody odbyły sobotę i niedzielę (8-9 listopada) na hali sportowej w dzielnicy Słupiec. Wystartowało 86 par tanecznych w klasach B i A. Kolejna impreza taneczna zorganizowana w Nowej Rudzie m.in. przez Polskie Towarzystwo Taneczne, to dowód, że powoli stajemy się miastem tańca. Zwłaszcza, że tylko przez ostatnie cztery lata Nowa Ruda była gospodarzem mistrzostw o randze międzynarodowej. Zorganizowana została też największa na Dolnym Śląsku impreza Freestylowa.

Sąd otworzył "Górnikowi" drogę do dochodzenia odszkodowania od Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowej Rudzie za bezumowne korzystanie z terenu "bazy" w dzielnicy Słupiec. Ile zapłacą spółdzielcy m. in. z os. XXX-lecia i os. Piastowskiego

Pan Roman z Jugowa ma 64 lata. Od dziecka łowi ryby i jak sam przyznaje wiele już widział w swoim życiu. - Ale nigdy nie widziałem tak chorych karpi, jakie obecnie można złowić w dzikowskim zalewie - przyznaje wędkarz z Jugowa pragnący zachować anonimowość. To właśnie do tego akwenu w ostatnich tygodniach było wpuszczonych 300 kg karpi, a także lina. Zdaniem naszego rozmówcy część z tych ryb musiała być chora. - Jak ta choroba się rozwinie, to cały zalew pójdzie pod młotek.

Pieniądze na kolejny duży skok cywilizacyjny są już pewne. Nasze województwo do 2020 roku, w ramach kontraktu terytorialnego, wyda na inwestycje 28 mld zł. Dzięki tak olbrzymim pieniądzom będzie można m.in budować i remontować drogi i linie kolejowe, kanalizować gminy i tworzyć nowe miejsca pracy

Najnowsze ogłoszenia:

Justyna Dariusz Paliwoda 22 Listopad, 13:02
Tomasz Borek 20 Listopad, 16:41

Listopad okazał się fatalny dla Elżbiety B., wieloletniej opiekunki Violetty Villas. Garderobiana najpierw usłyszała niekorzystny werdykt w sądzie cywilnym, a tydzień temu w sądzie karnym

Rusza świąteczna zbiórka darów dla kombatantów

Tęcza ponownie pokonana

W sobotę, 8 listopada została rozegrana 7 kolejka 3 ligi kobiet. W ostatnim meczu rundy jesiennej seniorki Piasta zmierzyły się z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska.

PIERWSZE WYNIKI

PIERWSZE WYNIKI

Ujawniamy pierwsze, nieoficjalne wyniki. Kiliński zostaje

Kiliński blisko wygranej w pierwszej turze

Trwa liczenie głosów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mandaty radnych Nowej Rudy zdobyli: Andrzej Czerniatowicz, Janusza Staniocha, Halina Gajcy, Regina Wałęsa, Marian Kocoń, Piotr Wróbel.
Na ten moment Tomasz Kiliński zgarnia ok 60 proc. wszystkich głosów. Jeśli ten wynik się potwierdzi, to zostanie wybrany na kolejną kadencję w pierwszej turze.

Aktualizacja:
- 00:01: Bogusław Frącek również został wybrany radnym Nowej Rudy na kolejną kadencję
- 00:43 Bartosz Rozmus otrzymuje mandat Radnego Miejskiego w Nowej Rudzie - to kolejna niepotwierdzona informacja
- 01:01: Jacek Cichański i Andrzej Behan zostają radnymi Nowej Rudy.
- 01:04: Jerzy Strawiński, Arkadiusz Michalski - radnymi Nowej Rudy
- 01:12: Trwa liczenie głosów z Ludwikowic Kł. Póki co, Sławomir Karwowski przegrywa
- 01:25: Alicja Plachowska, Irena Caryk zostają radnymi Nowej Rudy
-10:01: Beata Tyszka, Jadwiga Ziemska, J. Ubik, p. Chmielewski, J. Pulik,
Bogusław Łyszczarczyk zostają Radnymi Nowej Rudy
Bednarczyk wygrał

Pierwsze wyniki z Gminy Radków. To już pewne! W Gminie Radków nie będzie drugiej tury wyborców. Jan Bednarczyk zdobył zdecydowaną większość głosów.
Radnymi najprawdopodobniej zostali: Paweł Wielgus, P. Trybus, Krystyna Sypień, Aleksander Mielniczek.

PG