REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

Pomimo, że władze gminy od kilku lat są właścicielem zabytkowej Willi Clambta znajdującej się w parku dawnej szkoły poligraficznej przy ul. Kopernika w centrum Nowej Rudy, to dopiero teraz tak naprawdę rozpoczął się jej remont. - Najpierw chcieliśmy zrobić remont pomieszczeń biura obsługi mieszkańców w tzw. małym budynku gminy. Kolejnym krokiem był remont klatki schodowej oraz sanitariatów. Teraz przyszła pora na rozpoczęcie remontu naszej nowej siedziby - przekonuje wójt Sławomir Karwowski. Od kilku tygodni trwa tam wymiana instalacji elektrycznej i teleinformatycznej.

Noworudzcy policjanci nadal walczą z lokalnymi strukturami mafii narkotykowej. Tylko w ostatnich dniach funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania w kilku mieszkaniach. W jednym z nich, na terenie Nowej Rudy, zatrzymali 25- letniego mężczyznę. Jakie było zdziwienie kryminalnych, gdy ujawnili, że zatrzymany ścięte rośliny wieszał na sznurku pod sufitem i je tam suszył. - Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jedenz mieszkańców może uprawiać konopie indyjskie i posiadać środki odurzające. Podejrzenia się potwierdziły - ujawnia okoliczności zatrzymania Wioletta Martuszewska.

Reklama

Radni z Ludwikowic Kł. przez wiele tygodni zastanawiali się, co ma stanąć na rondzie. Jedno było pewne - to miało być coś niecodziennego. I będzie! Jak ustalili dziennikarze „Gazety Noworudzkiej” wójt Sławomir Karwowski porozumiał się z noworudzkim kamieniarzem Dariuszem Paterkiem, który wykona korzeń z czerwonego piaskowca. - Rondo będzie jednym z nielicznych miejsc na obwodnicy, gdzie kierowcy będą zwalniać.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 903.

To bulwersuje! Do 18 września powinien zakończyć się remont 480-metrowego odcinka polnej drogi przebiegającej nad os. Waryńskiego (tzw. Złodziejówką) w dzielnicy Słupiec i prowadzącą w kierunku ul. Kołowej. Trwający od wielu tygodni remont wzbudza sporo kontrowersji nie tylko wśród części mieszkańców. Potrzeby wykonania tych prac nie rozumie nawet radny Michał Prokopczak. - Nie rozumiem po co robi się drogę w szczerym polu. W dodatku nie całą, a jedynie jej fragment - grzmi oburzony rajca. - To dosłownie, tak jak za komuny, bo wyrwy są przed remontowanym odcinkiem i po nim.

4-letni syn Rafała Skrzyńskiego przed kilkoma tygodniami bawił się na jednym z placów zabaw na os. Wojska Polskiego w dzielnicy Słupiec. Huśtał się na huśtawce. Zapewne ani dziecko, ani jego rodzice nie mogli wtedy przypuszczać, że tym razem z tej zabawy nie wróci cały i zdrowy do domu. Nagle spadł z huśtawki i doznał urazu głowy w wyniku upadku na wystające kamienie znajdujące się pod huśtawką. Chłopiec trafił do szpitala. Jak przyznaje pan Rafał, jego syn do dzisiaj odczuwa skutki tego zdarzenia. Niestety nic się nie zmienia.

Zobacz Zielony Szlak.
Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia autorstwa Oli Wójcikowskiej prezentujące trasę pomiędzy Górą Wszystkich Świętych, a Górą św. Anny.

Najnowsze ogłoszenia:

Zobacz zdjęcia z Zawodów Ratownictwa Górskiego
Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia autorstwa Przemysława Ziemackiego.

Zakończono prace związane z odbudową drogi powiatowej nr 3312D Wolibórz-Dzikowiec. Zadanie współfinansowane z budżetu powiatu kłodzkiego, budżetu Gminy Nowa Ruda i budżetu Państwa obejmowało wzmocnienie konstrukcji jezdni, naprawę odwodnienia korpusu drogowego i wykonanie nowej, bitumicznej nawierzchni jezdni. Na to zadanie władze Powiatu Kłodzkiego uzyskały dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadań związanych z odbudową obiektów zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych w wysokości 80 proc. całej kwoty.

W meczu 2 kolejki damski ZPAS Piast Nowa Ruda zmierzył się ze Stalą Świdnicą. Obie drużyny nie najlepiej rozpoczęły sezon. Piast doznał klęski 1:10 w Bielawie. Natomiast Stal zremisowała bezbramkowo ze słabiutkim Gromem Udanin. Faworytem sobotniego (6 września) spotkania był noworudzki Piast, jednak beniaminek ze Świdnicy w obiekcie sportowym w dzielnicy Słupiec radził sobie bardzo dobrze. W 7 minucie rywalki wykonywały rzut rożny, a nie pilnowana Aleksandra Bizoń z bliska pokonała naszą bramkarkę. Dla Stali był to pierwszy historyczny gol.

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Gazety Noworudzkiej” odnaleziono samochody, którymi wywieziono koparkę, która przed dwoma tygodniami (piątek, 28 sierpnia) w nocy skradziona została z terenu budowy deptaku nad Włodzicą. Naszych informacji do momentu zamknięcia składu tego wydania Gazety Noworudzkiej (środa, 10 września, godz. 22.00) nie chciała potwierdzić Anna Gałkowska, szefowa kłodzkiej prokuratury.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 903.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.