REKLAMA

Witaj na Nowaruda24

Już pod koniec września może zostać ogłoszony przetarg na sprzedaż olbrzymiej działki w dzielnicy Drogosław, przy zjeździe z obwodnicy - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze „Gazety Noworudzkiej”. To właśnie ta działka od miesięcy stanowi kość niezgody pomiędzy władzami miasta, a kupcami sprzeciwiającymi się powstaniu na niej olbrzymiego, mającego nawet 2 tys. mkw supermarketu. W czerwcu radni zmienili jednak Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i wydaje się, że już nic nie stanie na przeszkodzie władzom miasta w sprzedaży ponad 1,6 hektarowej działki.

Reklama

- Racjonalizacja wydatków na administrację w powiecie kłodzkim rozpoczęła się w 2007 r. W 2004 powiat kłodzki w rankingu Wspólnoty zajmował odległe 121 miejsce, ale już 2007 wskoczył na 55. Obecna pozycja w rankingu, to efekt działań władz powiatu, ale także wynik dużego wysiłku pracowników, którzy przy mniejszym zatrudnieniu, wykonują dużo więcej zadań - ocenia Mirosława Boduch, sekretarz Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Wspólnota, pismo zajmujące się sprawami samorządów, porównało wydatki na administrację w 2013 r. w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Do końca września na terenie Nowej Rudy powstaną dwa nowe place zabaw. Pierwszy zostanie wybudowany na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w dzielnicy Słupiec. Koszty jego wyposażenia (28,6 tys. zł) pokryje „Fundacja Muszkieterów” związana z właścicielami supermarketów Bricomarche i Intermarche. - Dzieci będą mogły się tam bawić na konikach, huśtawkach, w domku ze zjeżdżalnią oraz w piaskownicy- zapowiada Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Nawierzchnią placu w połowie będzie piasek, a w drugiej połowie trawa - dodaje. Plac powstanie w okolicy tzw.

Najnowsze ogłoszenia:

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Grupą Muszkieterów Intermarche i Bricomarche organizuje VII akcję "Zbieramy krew dla Polski". - Kłodzki oddział PCK zbiórkę zorganizuje nie tylko w Nowej Rudzie pod supermarketem Intermarche i Bricomarche (ul. Kłodzkiej 14a), ale również w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Strażacka 14) - informuje Andrzej Kacik, sekretarz Oddziału Rejonowego PCK w Kłodzku. - Krew będzie można oddać w obu tych miejscach sobotę, 23 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 14.00 - dodaje.

Monika Paluchowska opiekuje się grobem na tzw. nowym cmentarzu w dzielnicy Słupiec. Średnio dwa razy w tygodniu przychodzi na grób nie tylko, aby się pomodlić, ale także chcąc zrobić porządek. - Niestety nie jest to łatwe. W wiadrach muszę nosić wodę ze starego cmentarza, bo na nowym nie ma ujęcia - żali się Monika Paluchowska, która chodzi na grób swojej babci. Brak ujęcia wody doskwiera nie tylko pani Monika, ale też kilku innym mieszkańcom odwiedzającym cmentarz. Niestety nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.