Witaj na Nowaruda24

24 września Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach akcji „Tydzień Zakazanych Książek”, gościła uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem Panią Stanisławą Truchły. Tydzień Zakazanych Książek, to akcja, która ma zainteresować czytelników i uświadomić im, że w historii istniało bardzo wiele sytuacji, w których wolność słowa była ograniczona. W czytelni została zaprezentowana wystawa książek i materiały informujące o akcji.

Czwarta edycja zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking” przyciągnęła na start 51 zawodników i zawodniczek. Zgodnie z zapowiedziami, tym razem była to impreza towarzysząca Półmaratonowi Sowiogórskiemu, w którym na starcie pojawiło się 148 sportowców. Sobotni poranek (27.09) początkowo nie był łaskawy dla organizatorów i zawodników, ponieważ spore opady deszczu i silny wiatr nie zapowiadały przyjemnej zabawy.

Reklama

Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wielki 3 września (piątek) wybrał się na wycieczkę turystyczną, żeby podziwiać skalne grzyby. Turyści podziwiali tylko bliskie formacje skalne ponieważ widoczność utrudniała im gęsta mgła. Pomimo niedogodności atmosferycznych uczestnikom rajdu dopisywał humor i pokonali oni najdłuższy szlak czyli Praskim Traktem. Planowane przy ognisku zakończenie spaceru, odbyło się niestety bez ogniska ponieważ wszystko było mokre.

Zobacz Wzgórza Włodzickie. Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj zdjęcia Mirosława Wzientka prezentujące krajobrazy z Wzgórz Włodzickich.

Od 12 do 17 października w naszej parafii będą trwały Dni Słupieckie ze Świętym Janem Pawłem II. Plan jest następujący:

W niedzielę (28 września), o godz. 12:00 na boisku w Tłumaczowie odbędzie się mecz ligowy o mistrzostwo klasy B.
W 6 kolejce spotkań o mistrzostwo klasy - b Granica Tłumaczów zmierzy się ze Słowianinem Wolibórz. Drużyna z Woliborza do tej pory zdobyła 9 punktów na 15 możliwych i zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli. Granica natomiast ma 0 punktów i okupuje ostatnią pozycję wraz z Zrzeszonymi Niwa i Spartą Stary Waliszów.

Najnowsze ogłoszenia:

Bartosz Lisowski 30 Wrzesień, 21:09
Marcin 30 Wrzesień, 18:49
Słupiec 30 Wrzesień, 18:12

Również udany turniej zanotowały siatkarki w kat. A. Podopieczne Natalii Rosiak zajęły drugie miejsce w swojej grupie, co zapewniło im walkę o trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Zawodniczki z Nowej Rudy wykorzystały swoją szansę i wygrały z Lubinem 3:1. Nieco słabiej zaprezentowały się siatkarki w kat. B, które zakończyły igrzyska na przedostatnim miejscu w swojej kategorii w ogólnej klasyfikacji. Kolejne zmagania naszych drużyn będzie można zobaczyć w kwietniu na Inspektorowanych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą się w Pieszycach.

W niedzielę, 21 września doszło do spotkania derbowego gminy Nowa Ruda. Do Bożkowa przyjechał zespół z Woliborza. Przed tym spotkaniem obie drużyny zgromadziły po dziewięć punktów, dlatego też ciężko było wytypować zdecydowanego faworyta. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak w dogodnej sytuacji zawodnik z Woliborza oddał strzał obok słupka bramki Sawickiego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 9 min. po kontrze i błędzie bramkarza gości, zawodnik z Bożkowa powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

W niedzielę, 21 września doszło do spotkania derbowego gminy Nowa Ruda. Do Bożkowa przyjechał zespół z Woliborza. Przed tym spotkaniem obie drużyny zgromadziły po dziewięć punktów, dlatego też ciężko było wytypować zdecydowanego faworyta. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak w dogodnej sytuacji zawodnik z Woliborza oddał strzał obok słupka bramki Sawickiego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 9 min. po kontrze i błędzie bramkarza gości, zawodnik z Bożkowa powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Zbliża się październik, miesiąc Różańca Św. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku parafialne wspólnoty Żywego Różańca będą pielgrzymować do sanktuarium w Bardzie. Ich wspólną modlitwę w miejscowej bazylice zaplanowano w sobotę, 4 października. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.45 od zawiązania wspólnoty i przywitania przybyłych pielgrzymów. Następnie pielgrzymi wysłuchają prelekcji Antoniego Zięby. O godz. 11.00 rozpocznie się msza św.

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.